PYTANIA

Zobacz dostępne oferty pracy TABLICA OGŁOSZEŃ

Zdecydowałeś się już na prace APLIKUJ

Możesz aplikować na kilka sposobów:

1.możesz uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który otrzymasz od rekrutera  np. https://www.klaverteam.com/formularz-aplikacyjny-dominika/ 

2.możesz przesłać do nas swoje cv na adres: job@klaverteam.com, work@klaverteam.com  

3. możesz również przesłać sms  na numer +48 570 901 033, lub +48 570 901 414– oddzwonimy do Ciebie

Zapraszamy także bezpośrednio do siedziby naszego biura w Częstochowie przy Alei Wolności 22/1

Po otrzymaniu aplikacji kontaktujemy się z kandydatem, zgłaszamy kandydaturę do pracodawcy zagranicznego i ustalamy szczegóły wyjazdu. Każdy kandydat wyjeżdżający do pracy podpisuje umowę współpracy z Klaver, w której jasno określone są warunki zatrudnienia, oraz dokładna nazwa i adres pracodawcy do którego kandydat zostaje skierowany.

Klaver Sp.zo.o to legalnie działające pośrednictwo pracy, wysyłamy tylko i wyłącznie do pracy legalnej, dlatego wiąże się to z pewnymi procedurami, podpisaniem umowy skierowania itd. Wyjeżdżając za naszym pośrednictwem wiesz dokładnie, gdzie jedziesz i na jakich zasadach. Chcesz wyjechać legalnie- dostosuj się do pewnych procedur i zasad! Chcesz wyjechać w ciemno- powodzenia, ale nie z nami!

Przed wyjazdem do pracodawcy wysyłamy Ci na maila umowę skierowania do pracy oraz regulamin.
Umowę musisz wydrukować podpisać i odesłać na adres naszego biura 42-221 Częstochowa, Gminna 131.
Umowę możesz również podpisać osobiście w naszym biurze.

Na podstawie aplikacji i rozmowy z kandydatem dopasowujemy ofertę, na którą Kandydat będzie mógł wyjechać. Informujemy kandydata o możliwości pracy i ustalamy szczegóły wyjazdu.
UWAGA! Aplikacja nie zawsze jest gwarancją wyjazdu do pracy „od zaraz”. Zazwyczaj po aplikacji staramy się jak najszybciej skierować kandydatów do pracy jednak z różnych przyczyn wyjazd nie zawsze jest możliwy- często przyczyną może być problem z zakwaterowaniami, brak pracy w danym momencie, sezonowość niektórych prac, brak odpowiednich kwalifikacji, zmiana kryteriów rekrutacji przez biuro zagraniczne itp.

Tak. Jeśli wyjeżdżałeś już do pracy za granicę za naszym pośrednictwem, a chcesz skorzystać z naszych usług ponownie, wysyłamy do Ciebie nową umowę skierowania z dokładnymi warunkami, na których będziesz obecnie zatrudniony.

Przed wyjazdem do pracodawcy wysyłamy Ci na maila umowę skierowania do pracy oraz regulamin.
Umowę musisz wydrukować podpisać i odesłać na adres naszego biura 42-221 Częstochowa, Gminna 131.
Umowę możesz również podpisać osobiście w naszym biurze.

Każdy kandydat, który wyjeżdża do pracy za granicę musi posiadać paszport lub dowód osobisty aktualny i ważny jeszcze minimum 3 miesiące.
Najważniejsze- dokument musi być nieuszkodzony. Niestety, nie kierujemy do pracy kandydatów z uszkodzonym dokumentem osobistym, ponieważ taki dokument jest nieważny. Ponadto uszkodzony dokument tożsamości, uniemożliwia wyrobienie np. numeru BSN w Holandii. Kandydaci, którzy przed wyjazdem zatają fakt i nie poinformują nas telefonicznie lub mailowo, że mają uszkodzony dowód tożsamości, jadą na własną odpowiedzialność i muszą liczyć się z konsekwencjami- czyli zazwyczaj odmową przyjęcia do pracy i powrotem kandydata do Polski na własny koszt. Masz uszkodzony paszport, lub dowód osobisty?- NIE JEDZIESZ!

Oczywiście że tak! Informacja  o tym, do jakiego biura zagranicznego jesteś skierowany, jest jak najbardziej jawna, dlatego otrzymujesz ją w umowie kierującej do pracy.

Numer BSN (Burgerservicenummer) to unikalny identyfikator przypisany każdemu mieszkańcowi  w Holandii. Musi posiadać go także każdy pracownik nawet tymczasowy. Numer BSN jest ważny dla wielu aspektów życia codziennego w Holandii, takich jak zatrudnienie, opieka zdrowotna, podatki i wiele innych. Numer BSN jest nadawany przez gminę (gemeente) w Holandii. Z Tobą do Gminy uda się koordynator i pomoże załatwić wszelkie formalności.

W Holandii pracownicy tymczasowi również muszą być ubezpieczeni zdrowotnie. Pracodawca jest zobowiązany do zgłoszenia pracownika do ubezpieczenia zdrowotnego i odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Pracownik tymczasowy może być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym na kilka sposobów, w zależności od długości i charakteru zatrudnienia. W niektórych przypadkach pracownik tymczasowy może być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym przez agencję pracy tymczasowej, a w innych przypadkach może samodzielnie wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Ważne jest, aby pracownik tymczasowy skonsultował się z pracodawcą lub agencją pracy tymczasowej w celu uzyskania informacji na temat swojego statusu ubezpieczenia zdrowotnego.

Pracownicy tymczasowi z Polski pracujący w Holandii dla Agencji są objęci holenderskim systemem ubezpieczeń społecznych, w tym również ubezpieczeniem emerytalnym. Składki emerytalne są opłacane zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę. Pracownik tymczasowy z Polski zatrudniony w Holandii będzie podlegał holenderskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych, a składki emerytalne będą odprowadzane zgodnie z holenderskim prawem.

Pamiętaj zabierze ze sobą:

 • wszystkie niezbędne dokumenty: ważny nieuszkodzony dowód osobisty/ paszport, dokumentu nadania numeru podatkowego – legitymacji ucznia lub studenta- jeżeli posiadasz
 • buty za kostkę- ze wzmocnionym noskiem
 • własną pościel ( kołdra i poduszka, pościel oraz prześcieradło naciągane)
 • naczynia kuchenne do własnego użytku
 • mała kłódka do zamknięcia szafki w zakładzie pracy
 • suchą żywności na pierwsze tygodnie pobytu oraz gotówkę na zaspokajanie potrzeb własnych 

Oczywiście, pomagamy zorganizować transport na adres firmy ( opłata według aktualnego cennika przewoźnika między 450 a 600 zł/ os. ) 

W każdym kraju sprawa wygląda trochę inaczej

Holandia:
Pracodawca zobowiązany jest zapewnić odpowiednie warunki transportu dla pracowników tymczasowych.

W zależności od Agencji transport może być:

 • darmowy (busami lub samochodami osobowymi)
 • płatny 10-25 €/ tydzień
 • często holenderscy pracodawcy dają możliwość wypożyczenia lub nawet wykupienia roweru

Bonusy dla kierowców:

 • osoba posiadająca prawo jazdy, zdecydowana na bycie kierowcą samochodu służbowego może często liczyć na dodatkowe bonusy z tego tytułu, w niektórych Agencjach można też korzystać z samochodu służbowego do celów prywatnych

Niemcy:

 • darmowy (busami lub samochodami osobowymi)
 • płatny  ok 160 €/ miesiąc
 • komunikacja miejska
 • specjaliści/ fachowcy kierowani do pracy do Niemiec zazwyczaj muszą posiadać swój własny samochód na wyjazd

Belgia:

 • specjaliści/ fachowcy kierowani do pracy do Belgii zazwyczaj muszą posiadać swój własny samochód na wyjazd (Belgijskie Agencje oferują zwrot kosztów za transport- możliwość uzyskania 150 € zwrotu po 6 tygodniach pracy)
W Niemczech pracownicy tymczasowi podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu i emerytalnemu. Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników, w tym również dla pracowników tymczasowych. Składki na ubezpieczenie zdrowotne są zazwyczaj dzielone pomiędzy pracownika a pracodawcę.
Jeśli chodzi o składki emerytalne, pracownicy tymczasowi zazwyczaj są objęci niemieckim systemem emerytalnym. Składki emerytalne są odprowadzane zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę. Pracownicy tymczasowi zazwyczaj mają prawo do korzystania z niemieckiego systemu emerytalnego i mogą skorzystać z prawa do emerytury, jeśli spełniają określone warunki.

Nie wolno Ci jechać do pracy pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Jeśli kierowca wyczuje od Ciebie alkohol, ma prawo odmówić Ci przejazdu. Podpisując umowę skierowania do pracy zobowiązujesz się stawić się u Pracodawcy zagranicznego w stanie trzeźwym i wolnym od jakichkolwiek środków odurzających, w wyznaczonym dniu, godzinie i miejscu.

Poza dowodem osobistym będzie Ci potrzebne osobiste imienne konto walutowe obsługujące walutę euro (€)

Tak, na miejscu możesz liczyć na pomoc polskich koordynatorów, są to polskojęzyczni pracownicy  Agencji, którzy służą radą i pomocą w razie ewentualnych problemów. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Gdyby nie udało Ci się załatwić jakiejś sprawy z pomocą koordynatora zawsze możesz zadzwonić do nas. 

Zrozumiałe jest, że nie każdy kandydat spełnia wymagania pracodawcy. Staramy się tak dobierać oferty dla kandydatów, żeby takie sytuacje nie miały miejsca. Jeśli zdarzy się, że Pracodawca odrzuci Twoją kandydaturę to my jako pośrednictwo pracy dysponujemy wieloma ofertami i dołożymy wszelkich starań, żeby pomóc Ci w zdobyciu pracy za granicą. 

Nie. Klaver sp. z o.o. jest certyfikowaną agencją pracy i działa zgodnie z polskim prawem, które zabrania pobierania opłat za usługi pośrednictwa pracy.