Klaver

pobierz-cv

Kilka ciekawostek o Republice Federalnej Niemiec

2022-08-10
Ciekawostki , Niemcy
0

Na naszym blogu najczęściej pojawiają się ciekawostki związane z Naszym ukochanym Królestwem Niderlandów, dlatego dziś dla odmiany chcemy Wam przedstawić kilka faktów o naszych zachodnich sąsiadach- Niemczech, mieszka tam ponad 2 mln Polaków.

Republika Federalna Niemiec tak brzmi pełna nazwa tego kraju ze stolicą w Berlinie jest rajem dla kierowców- W 2020 roku długość autostrad  wynosiła tak 13191 km a dodatkowo 65% autostrad w Niemczech (Autobahn) nie ma ograniczenia prędkości. Niemcy są drugim największym konsumentem piwa na świecie. Największy festiwal piwa – Oktoberfest co roku obchodzony jest w Monachium. Niemcy mogą pochwalić się także 6000 odmian kiełbasy. Ich potężna armia zajmuje 7 miejsce na świecie.  Berlin jest dziewięć razy większy niż Paryż i co ciekawe ma więcej mostów niż Wenecja.Zaraz po obywatelach Turcji jesteśmy tam największą grupą imigrantów. Ciekawostka dla najmłodszych-  w niemieckich szkołach 6 to najniższa ocena, a 1 najwyższa.

Wśród niemieckich wynalazków znajdują się te, które zrewolucjonizowały nasz świat, możemy podziękować Niemcom za żarówkę, kalkulator, silniki benzynowe, odrzutowe a także ze odkrycie insuliny. Nasz zachodni sąsiad jest również bardzo atrakcyjny turystycznie.

Turystów przyciągają malownicze zamki, których jest tam ponad 2000, historyczne miasta, ciekawe muzea oraz piękna przyroda.

Niemiecki rynek pracy jest bardzo atrakcyjny dla Polaków.  Polacy wyjeżdżający do pracy do Niemiec znajdują zatrudnienie w branży budowlanej, w  gastronomii  przy produkcji oraz w magazynach. Może chciałbyś połączyć przyjemnie z pożytecznym i skorzystać z dostępnych u nas ofert pracy?

Możesz zwiedzić  i poznać nasz sąsiedzki kraj a przy okazji zarobić całkiem niezłe pieniądze. Aktualnie w Niemczech mamy dostępnych sporo ofert- szczególnie dla specjalistów- branża budowlana stoi otworem, dodatkowo możemy zaproponować Ci pracę w sortowni paczek lub przy komisjonowaniu produktów spożywczych.

Zadzwoń do nas- wspólnie znajdziemy pracę dla Ciebie.

Dominika + 48 570 901 033

Kamila + 48 570 901 414

Izabela + 48 570 901 913

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts

Dodaj komentarz

Education Template