Klaver

🤭🛏️ Światowy Dzień Drzemki w Pracy 2023 🤭🛏️

2023-03-13
Uncategorized
0

Historia tego święta rozpoczęła się w stanach Zjednoczonych. Jego celem jest zachęcenie pracodawców do zgody na krótką drzemkę pracowników w czasie pracy. Zdaniem naukowców, nawet krótki sen regeneruje organizm, obniża stres a przez to wpływa na wydajność i kreatywność.

Pracownik zmęczony jest bardziej podatny na wahania nastroju i częściej popełnia błędy. Krótki sen w godzinach południowych potrafi także uchronić przed chorobami serca a nawet zmniejszyć ryzyko ataku serca.

Bardzo istotna jest tutaj pora drzemki – najlepsze są godziny południowe, ponieważ późniejsza pora może spowodować kłopoty z wieczornym zaśnięciem. Równie ważna jest długość snu. Optymalny czas drzemki wynosi 30 minut.

Dla osób, które nie potrzebują snu, żeby w czasie pracy zregenerować siły, poleca się aktywność fizyczną. Posobnie jak sen wpływa ona na obniżenie poziomu stresu a już kilkuminutowa przerwa na ćwiczenia może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zdrowie pracownika.

Apelujemy zatem do wszystkich pracodawców, aby pozwolili pracownikom na choćby chwilę wytchnienia i regenerację. Wypoczęty pracownik jest efektywny i kreatywny, rzadziej choruje, chętniej podejmuje nowe wyzwania i z uśmiechem wypełnia swoje obowiązki.

My czujemy się przekonani, co do słuszności takiego podejścia. A co o tym sądzą Wasi Pracodawcy? 😊

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts

Dodaj komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin