Planujesz wyjazd do pracy w Holandii z kolegami, z koleżankami, z rodziną, jedziecie jako para?

Zastanawiasz się jak to będzie po przyjeździe, czy będziecie razem mieszkać, pracować?

Warto przed wyjazdem rozwiać te wątpliwości i po prostu dopytać. Lepiej dowiedzieć się wcześniej niż po przyjeździe być rozczarowanym.

Nie zawsze pracodawcy mają możliwość spełnić oczekiwania wszystkich pracowników co do zakwaterowań ponieważ mają ograniczoną ilość miejsc w pokojach jedno czy dwuosobowych. Zazwyczaj wygląda to tak, że pary zazwyczaj mają  mieszkania w pokoju dwuosobowym- niezależnie czy będzie to domek, hotel, mieszkanie. Natomiast jeśli wyjeżdżacie jako grupka znajomych (koleżanki, koledzy, rodzina) trzeba liczyć się z tym że możecie mieszkać osobno, lub możecie być do kogoś dokwaterowani.

Co do pracy-  jeśli wyjeżdżacie do prac produkcyjnych niestety nie ma gwarancji że będziecie razem pracować- nawet dla pary. Jeśli biuro holenderskie ma kilku czy kilkunastu pracodawców nie zawsze każdy z pracodawców oferuje pracę jednocześnie dla kobiet i mężczyzn. Niektórzy mogą zaoferować pracę tylko mężczyznom, lub tylko kobietom a wtedy para nie będzie mogła pójść razem do pracy.

Jeśli wyjeżdżacie jako koleżanki może się zdarzyć że traficie do dwóch różnych pracodawców ze względu na to że akurat każdy z nich będzie potrzebował tylko jednej kobiety do pracy i nie będzie miał pracy dla drugiej osoby. Może również być sytuacja, że po przyjeździe traficie do jednego pracodawcy ale okaże się że jedna z was po prostu nie radzi sobie najlepiej dlatego kolejnego dnia zostanie skierowana do innego pracodawcy. To samo dotyczy kolegów, grupy znajomych, czy rodziny.

Pamiętajcie że do Holandii jedziecie zazwyczaj na 2-3 miesiące dlatego warto ten czas dobrze zorganizować i skupić się przede wszystkim na pracy. Nie jest najważniejsze super zakwaterowanie, czy wspólna praca – ale to że jest praca.