POKÓJ

Biura holenderskie oferują zakwaterowania na domkach, w hotelach, na mieszkaniach, w kamienicach, w domach. Często dane biuro holenderskie ustala stały koszt zakwaterowania, który nie jest zależny od tego gdzie będziesz zakwaterowany. Pokoje są zazwyczaj 2 osobowe. Jeżeli wyjeżdżacie jako para macie gwarancję zakwaterowania w pokoju 2-osobowym. Jeśli wyjeżdżasz z kolegą, koleżanką musisz się liczyć że mogą Was do kogoś dokwaterować. Niezależnie od tego czy będziesz zakwaterowany w pokoju dwuosobowym czy czteroosobowym koszt zakwaterowania będzie taki sam ponieważ jest on liczony od osoby.

KUCHNIA I ŁAZIENKA

Nieważne czy zakwaterowanie będzie na domku, w hotelu, czy na mieszkaniu- dostęp do kuchni jest praktycznie na każdej lokalizacji. Warto jednak pamiętać, że nie każda kuchnia jest wyposażona w odpowiednią ilość naczyń, garnków, sztućców itp. dlatego trzeba zabrać je ze sobą z Polski.

Zdarzają się również hotele, w których nie ma dostępu do kuchni a które oferują gotowe obiady- często za niewielkie pieniądze. Jeśli zdarzy Wam się mieszkać w hotelu z takim rozwiązaniem problem obiadów macie praktycznie z głowy.

Jeśli chodzi  o łazienkę- w hotelach zazwyczaj każdy pokój jest z dostępem do łazienki, natomiast na domku/mieszkaniu jest to zazwyczaj jedna łazienka na domek/mieszkanie.

LODÓWKA

Lodówka na zakwaterowaniach jest- jednak trzeba mieć świadomość że miejscem w lodówce należy się podzielić z innymi współlokatorami. Dlatego robiąc w Polsce zakupy na wyjazd staraj się nie zabierać zbyt dużo rzeczy, które trzeba przechowywać w lodówce.

INTERNET

Dostęp do  Internetu jest możliwy praktycznie na każdym zakwaterowaniu- jednak należy pamiętać że nie zawsze jest on wliczony w koszt zakwaterowania i aby z niego korzystać trzeba dodatkowo zapłacić.

PRALNIA

Z pralni można skorzystać na każdym zakwaterowaniu. Jednak nie liczcie na to że pralkę będziecie mieć tylko do swojego użytku. Zazwyczaj pralnie mieszczą się w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach a dostęp do nich jest ogólny. Pamiętajcie również że pralki są na żetony.

POŚCIEL

PAMIĘTAJ O ZABRANIU POŚCIELI!!! Zabierz ze sobą nie tylko poszewki ale również cienką kołdrę lub koc, poduszkę, prześcieradło. Niektóre biura oferują prześcieradła ale nie zaszkodzi zabrać dodatkowego z Polski.

 

Najważniejsze!!! To trzeba wiedzieć !!!

Niezależnie gdzie Was zakwaterują- pamiętajcie, że przed Wami mieszkało tam setki innych osób. To co zastaniecie po przyjeździe świadczy tylko i wyłącznie o ich kulturze osobistej.

Dobra rada!!! Będąc na zakwaterowaniu nie słuchaj tego co mówią mieszkający tam „weterani pracy”, którzy wiedzą najlepiej i często opowiadają niestworzone historie na temat braku godzin, braku wypłat itp. PAMIĘTAJ!!! Gdyby rzeczywiście było im tak źle sami zjechaliby do Polski. Dla Ciebie jako osoby nowej ich opowiadania mogą wydawać się naprawdę przekonujące, jednak są to zazwyczaj historie typu: ktoś mi opowiadał.., a moja znajoma.., słyszałem że…  a komuś to… Dlatego popracuj kilka dni, a wówczas wyrobisz sobie swoje zdanie na ten temat.