klaver przewozy - ofert pracy

Pozostałe pytania

 

 

Pytanie: O czym jeszcze warto pamiętać, co warto wiedzieć wyjeżdżając do pracy za granicą?

Odpowiedź: Kliknij w link:www.klaverteam.com/pamietaj!.html 

 

Pytanie: Wyjechałem do pracy i miałem otrzymywać informację od biura zagranicznego na maila- ale ja nic nie dostałem?!

Odpowiedź: Często problemem jest tutaj sam adres mailowy, warto przed wyjazdem założyć maila, który ma w końcówce "com" czyli np. .....@gmail.com, ponieważ na maile z końcówką "pl" nie zawsze dochodzą maile wysyłane przez biuro zagraniczne. Warto również sprawdzić SPAM czy ewentualnie mail wysłany przez biuro nie został tam automatycznie wrzucony.

 

Pytanie: Wyczytałem, że warto zabrać dodatkowy aparat telefoniczny- po co?

Odpowiedź: Tak to prawda. Np. w przypadku biur holenderskich- dają one zazwyczaj nowym pracownikom, kartę z holenderskim numerem telefonu. Dzięki temu biuro ma ułatwiony kontakt z pracownikiem. Biura holenderskie często przesyłają również informacje smsem na holenderski numer- dlatego ten numer musisz mieć cały czas aktywny. Jeśli chcesz mieć aktywne oba numery (polski i holenderski) dobrze żebyś zabrał dodatkowy aparat, lub żebyś miał możliwość włożenia w aparacie telefonicznym dwóch kart.

 

Pytanie: Ile pieniędzy potrzebuję na start?

Odpowiedź: Na pewno pieniądze, jakie musisz mieć na start to pieniądze: na przejazd z Polski do biura zagranicznego, oraz na wyżywienie. W przypadku wyjazdu do Holandii pierwsza wypłata jest zazwyczaj po 2 tygodniach pracy- dlatego pieniądze na wyżywienie, które zabierasz z Polski muszą wystarczyć ci na 2 tygodnie. Pamiętaj!- nie w każdej ofercie wypłaty są tygodniowe. Niezależnie jednak, czy będzie to oferta, gdzie wypłaty są miesięczne, czy oferta, gdzie wypłaty są tygodniowe- w każdej opcji pierwsza wypłata jest zazwyczaj po dwóch tygodniach pracy. Jeśli biuro holenderskie preferuje inny system wypłat, na pewno zostaniesz o tym poinformowany przez nas przed wyjazdem, tak żeby się odpowiednio przygotować. Pozostałe koszty typu: zakwaterowanie, ubezpieczenie itd. są zazwyczaj odciągane od pensji.

 

Pytanie: Czy pracodawca oferuje wyżywienie, czy muszę sam się w nie zaopatrzyć?

Odpowiedź: Pracodawcy nie oferują wyżywienia i należy się w nie zaopatrzyć we własnym zakresie. Należy zabrać odpowiednią ilość pieniędzy na pierwsze 2 tygodnie (pierwsza wypłata zazwyczaj po 2 tygodniach pracy), tak aby wystarczyło na zakup żywności przez cały ten okres. Ceny w Holandii są zbliżone do cen w Polsce, dlatego można łatwo przeliczyć ile pieniędzy zabrać aby wystarczyło na wyżywienie. Można również zabrać wyżywienie z Polski  na kilka dni- jednak trzeba się liczyć z tym, że miejsce w lodówce trzeba podzielić między wszystkie osoby mieszkające w danym pokoju :)

 

Pytania: Słyszałam, że jadąc do pracy gdzie jest żywność, muszę zdjąć biżuterię i sztuczne paznokcie, a nawet zmyć lakier do paznokci. Czy to prawda?

Odpowiedź: Tak, to prawda. Taki wymóg jest podyktowany nie tylko bezpieczeństwem pracownika, ale również możliwością zanieczyszczenia żywności, warzyw, owoców itp.