klaver przewozy - ofert pracy

Czy wiesz że...

Holandia słynie głównie z tulipanów, serów, wiatraków i rowerów.

Tulipany - zdecydowanie polecamy odwiedzenie Holandii od końca marca do maja. Holandia staje się w tym czasie jednym wielkim ogrodem roślin cebulkowych a w szczególności  tulipanów. Najpiękniejszym miejscem z kilkoma milionami okazów jest ogród Keukenhof.

Sery - Holandia słynie z produkcji serów (między innymi znanego wszystkim sera Gouda- którego nazwa pochodzi od miejscowości w której jest produkowany). Przeciętny Holender zjada około 15 kg sera rocznie. Popularną atrakcją w Holandii jest targ serów, który w miesiącach letnich odbywa się raz w tygodniu i przyciąga tłumy turystów. Produkcja 675 mln kg sera rocznie robi wrażenie:)

Wiatraki- obecnie w Holandii znajduje się około 1100 wiatraków. Niestety dzisiaj pełnią jedynie funkcję atrakcji turystycznych nie mniej jednak każdy kto odwiedza Holandię jest pod wrażeniem ich wyglądu. Obecnie najładniejsze wiatraki można obejrzeć  w miasteczku Kinderdijk zwanym również miasteczkiem wiatraków

No i wreszcie dotarliśmy do rowerów, które są wręcz wpisane w krajobraz Holandii. Według statystyk niemal każdy Holender posiada rower. W Holandii wyznaczono niemal 15 tys. km tras rowerowych, oddzielono specjalnie pasy ruchu, rowerzyści mają osobne światła itp. Rowerzysta w Holandii jest najważniejszym uczestnikiem ruchu, dlatego w przypadku kolizji wina leży zawsze po stronie kierowcy samochodu. Tak więc uważajcie- rowerzyści są wszędzie:)!!!